| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM803560 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1900mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/1900mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM400930 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 80mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/80mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM403040 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 530mAh |
| Typical Capacity | 550mAh |
| Battery Type | High Voltage Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM683736 |
| Nominal Voltage | 3.8V |
| Nominal Capacity | 1220mAh |
| Typical Capacity | 1250mAh |
| Battery Type | High Voltage Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM502023 |
| Nominal Voltage | 3.8V |
| Nominal Capacity | 250mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/250mA |
| Battery Type | High Voltage Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM521920 |
| Nominal Voltage | 3.8V |
| Nominal Capacity | 200mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/200mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM753440 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 950mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/950mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM501885 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 900mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/900mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery Pack |
|---|---|
| Minimum Capacity | 1100mAh |
| Typical Capacity | 1200mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Max Charging Current | 2C |
| Battery Type | Li-ion Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1200mAh |
| Charge Voltage | 4.2V |
| Discharge Cut-off Voltage | 3.0V |