| Battery Type | Li-Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 350mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Charge Voltage | 4.2V |
| Max Charging/Discharging Current | 1C/350mA |
| Battery Type | Rechargeable Li Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 200mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Max Charge/Discharge Current | 1.0C/200mA |
| Battery Pack Dimensions | 3.2*20.5*37.5mm |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM851228 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 230mAh |
| Typical Capacity | 240mAh |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM602238 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 450mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/450mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM432031 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 270mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/270mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM303034 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 290mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/290mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM861632 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 380mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/380mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM902536 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 800mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/800mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM813848 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1730mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/1730mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM583850 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1300mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/1300mA |