| Battery Type | Custom Li-polyer Batteries |
|---|---|
| Nominal Capacity | 170mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Cycle Life | ≥500 Times |
| Battery Pack Size | MAX 3.6*20.0*29.0mm |
| Battery Type | 3.7V Li Poly Rechargeable Battery Pack |
|---|---|
| Nominal Capacity | 5500mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Max Charging/Discharging Current | 2750mA(0.5C-NCM) |
| Battery Cell Size | MAX 8.5(T)x42.0(W)x56.5(L)mm |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 250mAh |
| Battery Cell Size | MAX 4.1(T)x16.0(W)x45.0(L)mm |
| Battery Size | MAX 4.1(T)x16.5(W)x47.0(L)mm |
| Battery Type | Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM802030 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 420mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/420mA |
| Battery Type | High Voltage Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM372933 |
| Nominal Voltage | 3.8V |
| Nominal Capacity | 420mAh |
| Typical Capacity | 440mAh |
| Battery Type | LLithium Ion Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| End-of-charge Voltage | 4.20V |
| End-of -discharge Voltage | 3.00V |
| Nominal Capacity | 80mAh |
| Battery Type | Cylindrical Lithium Ion Cell |
|---|---|
| Nominal Capacity (Typical) | 3450mAh |
| Nominal Voltage | 3.6V |
| Charging Voltage | 4.20 ± 0.05V |
| Discharge Cut-off Voltage | 2.5V |
| Battery Type | Cylindrical Lithium Ion Cell |
|---|---|
| Nominal Capacity (Typical) | 2800mAh |
| Nominal Voltage | 3.6V |
| Charging Voltage | 4.20 ± 0.05V |
| Discharge Cut-off Voltage | 2.5V |
| Battery Type | Cylindrical Lithium Ion Cell |
|---|---|
| Rated Capacity | Min 4000mAh |
| Nominal Voltage | 3.6V |
| Charging Voltage | 4.20 ± 0.05V |
| Discharge Cut-off Voltage | 2.5V |
| Battery Type | 3.8V Li-polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 2500mAh |
| Nominal Voltage | 3.8V |
| Charge Voltage | 4.35V |
| Battery Cell Size | Max 8.8*21.0*94.0mm |