| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM703540 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1000mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/1000mA |
| Battery Type | High Voltage Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM502023 |
| Nominal Voltage | 3.8V |
| Nominal Capacity | 250mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/250mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM112735 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1200mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/1200mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM503759 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1150mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/1150mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM103535 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1050mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/1050mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM401014 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 25mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/25mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM801823 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 250mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/250mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM603450 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1000mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/1000mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM402025 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 140mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/140mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM400816 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 32mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/32mA |