| Battery Type | 21700 Lithium Ion Battery |
|---|---|
| Standard Discharge Capacity | Min 4900mAh |
| Rated Discharge Capacity | Min 4750mAh |
| Nominal Voltage | 3.63V |
| Charging Voltage | 4.2V |
| Battery Type | Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 60mAh |
| Discharge Current | 3.0V |
| Charge Voltage | 4.2V |
| Battery Type | Cylindrical Lithium Ion Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity (Typical) | 2500mAh@0.2C |
| Nominal Capacity (Minimum) | 2400mAh@0.2C |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Charging Voltage | 4.2V |
| Battery Type | Li-polymer Batteries |
|---|---|
| Nominal Capacity | 400mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Cycle Life | ≥500 Times |
| Color | Silver |
| Battery Type | Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1200mAh |
| Shape And Color | Prismatic , Silver |
| Max Cell Size | 10*30*40.5mm |
| Battery Type | High Rate Discharge Lipo Battery |
|---|---|
| Design Scheme | S8261ABJMD-G3J+8205 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 50mAh |
| Typical Capacity | 50mAh |
| Battery Type | Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1200mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/1200mA |
| Battery Cell Size | MAX 7.7(T)x30.5(W)x45.5(L)mm |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM813848 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1730mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/1730mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM673867 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 2350mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/2350mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM602035 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 400mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/400mA |