| Battery Type | Rechargeable Li-Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1400mAh |
| Charge Voltage | 4.2V |
| Battery Pack Size | MAX 10.1(T)x30.0(W)x50.5(L)mm |
| Battery Type | Rechargeable Lipo Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 110mAh |
| Charge Voltage | 4.2V |
| Max Charge And Discharge Current | 1.0C/110mA |
| Battery Type | LiPO Batteries |
|---|---|
| Capacity | 550mAh |
| Voltage | 3.7V |
| Max Charging/Discharging Current | 1.0C/550mA |
| Cell Dimension | 5.5*25.5*40.5mm |
| Battery Type | Lithium Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 55mAh |
| Charge Battery | 4.2V |
| Battery Pack Size | MAX 4.5x11.5x 22.5mm (T*W*L) |
| Battery Type | Li-Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 350mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Charge Voltage | 4.2V |
| Max Charging/Discharging Current | 1C/350mA |
| Battery Type | Lithium Ion Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 750mAh |
| Charge Voltage | 4.2V |
| Discharge Cut-offVoltage Voltage | 3.0V |
| Battery Type | Lithium Ion Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 85mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Cell Size (Max.) | 3.9*28.5*30.5mm |
| Battery Size (Max.) | 4.5*15.0*24.0mm |
| Battery Type | Lithium Ion Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 520mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Charge Volatge | 4.2V |
| Shape And Color | Prismatic , Silver |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Capacity | 80mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Cell Size | MAX 3.2*15.5*25.5mm |
| Max Charging/DisCharging/Discharging Current | 1.0C/80mA |
| Battery Type | LLithium Ion Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| End-of-charge Voltage | 4.20V |
| End-of -discharge Voltage | 3.00V |
| Nominal Capacity | 80mAh |