| Battery Type | High Voltage Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM521920 |
| Nominal Voltage | 3.8V |
| Nominal Capacity | 200mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/200mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM753440 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 950mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/950mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM501885 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 900mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/900mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM472023 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 165mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/165mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM362019 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 100mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/100mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM401013 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 25mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/25mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM602040 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 400mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/400mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
|---|---|
| Model | UNM401419 |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 50mAh |
| Max Charging&Discharging Current | 1C/50mA |
| Battery Type | Li-polymer Battery Pack |
|---|---|
| Minimum Capacity | 1100mAh |
| Typical Capacity | 1200mAh |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Max Charging Current | 2C |
| Battery Type | Li-ion Polymer Battery |
|---|---|
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1200mAh |
| Charge Voltage | 4.2V |
| Discharge Cut-off Voltage | 3.0V |